کانون     |

دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ :
کانون پرورش فکری کودکان
آرشیو گفت و گو

نگاهی به بازتاب 50سال مهر و هم‌گامی با کودکان و نوجوانان
تلاقی دیروز و امروز
۱۳۹۶/۳/۲ - ۰۹:۰۱
نگاهی به بازتاب 50سال مهر و هم‌گامی با کودکان و نوجوانان
تلاقی دیروز و امروز
همزمان با پنجاهمین سال فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ابتدا قرار شد تا 50 اثر برتر این انتشارات بار دیگر در اختیار مخاطبان قرار بگیرند.
هفته‌ی ملی کودک
۱۳۹۵/۸/۱ - ۲۰:۱۸
نگاهی به دستاوردهای سازمان‌ها و نهادها در هفته‌ی ملی کودک
آموزش زندگی به زبان کودکان
امسال نمایشگاهی هم به دستاوردهای سازمان‌ها، وزارت‌خانه‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد اختصاص داشت. حدود 20 سازمان و نهاد در بخش نمایشگاهی هفته‌ی ملی کودک حضور داشتند و ضمن معرفی برنامه‌های مرتبط با کودکان در طول سال در قالب برپایی مسابقه، بازی، قصه‌خوانی و کتاب‌خوانی کودکان را با فعالیت‌های خود آشنا کردند.
 گزارشی از برگزاری هفته‌ی ملی کودک در سراسر ایران
۱۳۹۵/۷/۲۶ - ۱۴:۴۷
گزارشی از برگزاری هفته‌ی ملی کودک در سراسر ایران
برنامه‌های هفته‌ی ملی کودک امسال با شعار کودکان تشنه‌اند و محوریت مراسم عزاداری ماه محرم در سراسر کشور برگزار شد.
جشن نوشت افزارهای ایرانی اسلامی کانون در سراسر کشور
۱۳۹۵/۷/۵ - ۱۳:۳۴
جشن نوشت افزارهای ایرانی اسلامی کانون در سراسر کشور
این روزها فروشگاه‌های کانون در سراسر کشور پذیرای کودکان و نوجوانانی است که با خریداری نوشت افزارهای ایرانی اسلامی به استقبال سال تحصیلی جدید می‌روند. از چندی پیش و با اعلام معاون توسعه و مدیریت منابع کانون این فعالیت فرهنگی آغاز شده است. به دلیل استقبال فراوان اعضا و دیگر خانواده‌ها از این نمایشگاه‌ها قرار است برخی استان‌ها فروش را تا پایان هفته‌ی اول مهر ادامه دهند.
ماه پیشونی
۱۳۹۵/۶/۲۳ - ۱۴:۲۶
این تابستان «ماه پیشونی» به مخاطبان احترام گذاشت
این روزها مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شاهد استقبال بی‌نظیر کودکان و نوجوانان از نمایش «ماه پیشونی» است. در این اثر که کارگردانی آن را مریم کاظمی بر عهده داشته مخاطبان به شیوه‌ای نوین با ادبیات فولکلوریک ایران آشنا می‌کند.
بخش مکاتبه‌ای مرکز آفرینش‌های ادبی کانون
۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۱۲:۰۷
مرکز مکاتبه‌ای کانون چراغ نامه‌نگاری در ایران را روشن نگه داشته است
بخش مکاتبه‌ای مرکز آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سالانه پاسخگوی 3هزار نامه از کودکان و نوجوانانی است که دسترسی به کتابخانه‌های عمومی و مراکز فرهنگی ادبی ندارند.
تولد دوباره‌ی بازی‌های ایرانی
۱۳۹۵/۵/۲۴ - ۱۶:۴۰
درحاشیه‌‌ی برگزاری دومین جشنواره ملی اسباب‌بازی صورت گرفت:
تولد دوباره‌ی بازی‌های ایرانی
درحالی‌که در چندسال اخیر حفظ و بازآموزی بازی‌های ایرانی مورد توجه دوباره قرار گرفته است، کانون پرورش فکری کودکان ونوجوان نقش پررنگی را در این زمینه ایفا می‌کند.
کتاب‌های دیروز برای کودکان امروز
۱۳۹۵/۴/۲۰ - ۱۲:۲۷
به بهانه ١٨ تیر؛ روز ملی ادبیات کودک و نوجوان
کتاب‌های دیروز برای کودکان امروز
روز ملی ادبیات کودک و نوجوان ارج نهادن به ‏تلاش آن‌هایی است که قلم‌شان را برای کودکان و ‏نوجوانان به کار می‌اندازند، کانون پرورش فکری ‏کودکان و نوجوانان، شورای کتاب کودک، ‌انجمن ‏تصویرگران کتاب کودک و انجمن نویسندگان ‏کودک و نوجوان از جمله نهادهایی هستند به ‏ادبیات کودک عینیت بخشیده‌اند.
رمضان جوانه‌ها رنگ هنر گرفت
۱۳۹۵/۴/۵ - ۱۲:۲۴
«مهمانی مهر و نیایش» کانون
رمضان جوانه‌ها رنگ هنر گرفت
رنگ نورانی روز از سر آسمان پریده و غروب کم کم به سورمه‌ای شب وصل می‌شود. نصفه‌های ماه اما همین نزدیکی‌ها برق می‌زنند، توی چشم‌های جست‌وجوگری که به دهان قصه گوها دوخته شده‌اند و دست‌های گلی خانم مربی را پشت چرخ سفالگری دنبال می‌کنند...
گنجینه‌ی ادبیات و هنر کودک در یک کتاب‌خانه
۱۳۹۵/۳/۳۱ - ۱۲:۱۹
گنجینه‌ی ادبیات و هنر کودک در یک کتاب‌خانه
همین که وارد کتاب‌خانه می‌شوید تفاوت را احساس می‌کنید؛ از معماری گرفته تا ترتیب و چینش کتاب‌ها و حتی میزهایی پر از کتاب‌های قدیمی و خاص، با دیوارهایی که از تصویرگری‌های رنگارنگ منقش شده، خبر از یک اتفاق متفاوت در این کتاب‌خانه می‌دهد.
12