کانون     |

دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ :
کانون پرورش فکری کودکان
آرشیو گزارش
اصغر باقرزاده، دبیر کمیته‌ی علمی جشنواره‌ی قصه‌گویی
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۵:۴۲
اصغر باقرزاده، دبیر کمیته‌ی علمی جشنواره‌ی قصه‌گویی:
پژوهش در جشنواره، بعد از اختتامیه هم ادامه دارد
اصغر باقرزاده، دبیر کمیته‌ی علمی نوزدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی است که به تازگی به جمع کانونی‌ها پیوسته؛ او طی گفت‌وگویی ضمن تشریح اولین تجربه‌اش در این رویداد، از وظایف و برنامه‌های بخش علمی جشنواره می‌گوید.
مدیرکل آفرینش‌های فرهنگی کانون
۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۲۰:۳۹
مدیرکل آفرینش‌های فرهنگی کانون:
در جشنواره‌ی قصه‌گویی رویکرد ترویجی را دنبال می‌کنیم
صدیقه حسن‌زاده، مدیرکل مرکز آفرینش‌های فرهنگی و مسول کمیته‌ی دبیرخانه‌ی نوزدهمین جشنواره‌ی قصه‌گویی، در گفت‌وگویی با نشریه‌ی روزانه‌ی جشنواره، ضمن تشریح شرایط برگزاری این رویداد، به بیان ویژگی‌ها، تفاوت‌ها و مسیر پیش‌روی آن پرداخته است.
غلامرضا رمضانی کارگردان فیلم فرار از اردو
۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۱۴:۳۵
غلامرضا رمضانی
سینما را یک تفریح سالم بدانید
هروقت نام غلامرضا رمضانی می‌آید چیزی که جلوی چشم‌مان نقش می‌بندد سینمای کودک است.
 «پایان رویاها» ساخته‌ی محمدعلی طالبی
۱۳۹۵/۸/۱۱ - ۱۲:۰۱
اگر آقا طالبی دوباره فیلم کودک بسازد!
اکران خصوصی فیلم «پایان رویاها» ساخته‌ی محمدعلی طالبی. این شرح ماجراست اما نه برای همه. گفتم: خودتان چند فیلم دیده‌اید از او؟ اصلاً می‌دانستید کیست؟ سر تکان دادند که نه... از صبح خداخدا کرده بودم خجالتی نباشند، هول نشوند، بلد باشند خوب جواب بدهند. رفتم نشستم روبرویشان و نمی‌دانستند این لبخند پهن برای چیست. توضیح دادنی هم نبود.
مصطفی میرفندرسکی
۱۳۹۵/۷/۲۸ - ۱۴:۳۸
مصطفی میرفندرسکی:
کانون در شناسایی و تولید اسباب‌بازی بومی سرمایه‌گذاری کند
مصطفی میرفندرسکی، متولد 1334 است و در دانشگاه تهران طراحی صنعتی خوانده و در دوره‌های مختلف، در پروژه‌های مختلف داخلی و خارجی حضور داشته است. او عضو هیات مدیره‌ی انجمن اساتید طراحی صنعتی است، و در این گفت‌وگو، از اهمیت توجه به کسب‌وکارهای کوچک خانگی می‌‌گوید و معتقد است در شرایط کنونی اقتصادی کشور بهترین راه حمایت از این بنگاه‌های اقتصادی است.
محمدعلی طالبی
۱۳۹۵/۷/۳ - ۱۷:۱۸
محمدعلی طالبی، کارگردان
پایان رویاها، آغازی دوباره برای سینمای کودک
محمدعلی طالبی، یک کانونی قدیمی است که فعالیت هنری‌اش را در کتاب‌خانه‌های کانون تهران آغاز کرد، و دو دهه بعد، به عنوان یکی از برترین فیلم‌سازان حوزه‌ی کودک و نوجوان کشور و جهان مطرح شد. در کارنامه‌ی هنری‌اش ساخت آثاری مانند چکمه، تیک‌تاک، کیسه‌ی برنج، شهر موش‌ها 1 و سریال تلویزیونی گل پامچال را ثبت کرده است.
محمدصالح مذنبی
۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۱۲:۰۳
حراست دیده‌بانی برای آرامش
یک‌سال و یک‌ماه از فعالیت «محمدصالح مذنبی» در سمت مدیریت دفتر مرکزی حراست می‌گذرد. او که از روز اول اردیبهشت‌ماه سال 1394 به‌طور رسمی کار خود را در این سمت آغاز کرد، دانش‌آموخته‌ِی رشته‌ی فلسفه‌ی تعلیم و تربیت در مقطع کارشناسی ارشد و دانشجوی مقطع دکتری همین رشته است. او از یک سال پیش‌تر نیز به عنوان مشاور با رضا قمرزاده، مدیر وقت دفتر مرکزی حراست کانون همکاری می‌کرد. حال با گذشت یک‌سال از فعالیتش، با او درباره‌ی چشم‌انداز فعالیت این واحد گفت‌وگویی کرده‌ایم.
فرهاد حسن‌زاده
۱۳۹۵/۶/۱ - ۱۱:۵۴
فرهاد حسن‌زاده از آشنایی‌اش با کانون پرورش فکری می‌گوید
هستی برایم کیک تولد آورد!
قرار است بپرسم نوشتن از کجا شروع شد و با خودم فکر می‌کنم شاید جواب این باشد: از کانون! و این سوال و جواب همان‌طور شکل می‌گیرد که فکر می‌کردم. کودکی و نوجوانی، کانون آبادان و نوشتن موضوعات صحبت ماست.
گفت و گو محمدصالح پورتاک‌دوست، نماینده‌ی شرکت لگو
۱۳۹۵/۵/۱۹ - ۱۱:۵۶
محمدصالح پورتاک‌دوست، نماینده‌ی شرکت لگو:
فقط کانون می‌تواند بازار اسباب‌بازی را در کشور نجات بدهد
قایم‌مقام مدیرعامل و مدیر آموزشی موسسه‌ی لگو معتقد است ارگان‌های دولتی باید دست‌به‌کار شوند تا اسباب‌بازی و هدف از آن را به مردم بشناسند. محمدصالح پورتاک می‌گوید مردم الان نمی‌دانند اسباب‌بازی مناسب برای کودکشان کدام است و جذب هر چیزی می‌شوند که گران باشد یا نور و صدا بدهند. او در عین حال تاکید می‌کند که آموزش در حین بازی در کشور مغفول مانده و تولیدکنندگان می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این حوزه به رشد کودکان کمک کنند.
بهناز ضرابی‌زاده نویسنده‌
۱۳۹۵/۵/۲ - ۱۴:۴۹
با بهناز ضرابی‌زاده، از عضویت در کانون تا مربی‌گری
کاش تا زنده‌ام «فرهنگی» باشم
بهناز ضرابی‌زاده نویسنده‌ای است که نامش با کتاب «دختر شینا» بیش از پیش مطرح شد و هنرمندی‌اش در به تصویر کشیدن نقش زنان و دختران در جنگ تحمیلی با پرداختن به زندگی قدم‌خیر محمدی‌ کنعان، همسر سردار شهید حاج ستار ابراهیمی هژیر، تحسین بسیاری از مخاطبان و همچنین اصحاب فن را برانگیخت و باعث شد این اثر ظرف مدت کوتاهی به چندین چاپ برسد و هنوز پس از گذشت چند سال از زمان انتشارش محبوب و پرفروش است.
12